środa, 12 września 2012

Patelnia ceramiczna, czy warto ją kupić?


Na rynku w dzisiejszych czasach znaleźć można przeróżne patelnie, żeliwne, metalowe, aluminiowe, teflonowe oraz ceramiczne. Producenci prześcigają się w wprowadzaniu na rynek co raz to ciekawszych rozwiązań news. Gdy BergHoff poszerzy swój asortyment o nowy produkt KngHoff zaraz ma odpowiedź w postaci podobnego lecz tańszego produktu. Swoją drogą która z tych marek jest lepsza? Ale to już temat na inny post.
Wydaje mi się patrząc na nowości pojawiające się na rynku, że pojawił się nowy trend, "nurt ceramiczny".  Moda na naczynia ceramiczne ewidentnie jest widoczna na polskim rynku. Nie tylko patelnie, ale i garnki czy noże ceramiczne niejednokrotnie wpierają tradycyjne stalowe naczynia, ale czy taka patelnia ceramiczna jest lepsza  od patelni np, teflonowej?
Jak twierdzi wiele kobiet wypowiadających się na forach  patelnia ceramiczna jest  nie tylko wysokiej jakości, ale i również zapewnia duży komfort pracy w kuchni. Dodatkowym atutem, jaki to posiadają właśnie tego rodzaju patelnie ceramiczne  jest specjalna powłoka wewnętrzna, która to jest odporna na większość uszkodzeń mechanicznych. Chodzi tutaj głównie o zarysowania, czy też deformacje spowodowane oddziaływaniem wysokiej temperatury palnika lub kuchenki ceramicznej. Wszystkie patelnie ceramiczne są wykonywane w procesach technologicznych, które powinny być  przyjazne dla środowiska. Jest to niewątpliwie  dodatkowy atut tych właśnie patelni ceramicznych, który to przemawia głównie do osób ceniących sobie życie zgodne z naturą. Ważna jest jednak jakość wykonania. Wybierając patelnię  warto sięgnąć po tę  z renomowanej, znanej firmy niż po jej chiński substytut. Na pierwszy rzut oka  patelnie mogą wyglądać podobni,e ale w użytkowaniu i długości "życia " zdecydowanie wygrywają markowe produkty. Jeżeli chcesz cieszyć się komfortem smażenia i mieć świetna patelnię na długie lata sięgnij po trochę droższy produkt.Ale czy patelnia ceramiczna jest najlepsza? To chyba kwestia gustu. Niektórzy cenią sobie patelnie żeliwne, których żywotność jest bardzo długa, inni natomiast nie zamienili by patelni aluminiowej na żadną inną.
A czy warto kupić taka patelnię, jak twierdzi niemal 100% posiadaczy takich patelni, co można potwierdzić czytając fora- tak, ale nie przekonasz się puki nie spróbujesz.Patelnie ceramiczne niedługo będziecie mogli kupić na alebre.pl

1 komentarz:

  1. Patelnie ceramiczne są przereklamowane. Lepiej po prostu kupić patelnię dobrej jakości - czy ceramiczna czy nie to już bez znaczenia. Ja polecam ten model - nic się nie przypala a to że jest głęboka mocno ułatwia gotowanie czegokolwiek.

    OdpowiedzUsuń